Keresek hozzám hasonló ténylegesen kézzel (többek között bicskával) faragó, pipakészítőket. Akár üzletileg, akár hobbiból készíti őket.
A cél, hogy tanuljunk egymástól.
Nagyker árak, közösség, tiszta forrás
Keresek hozzám hasonló ténylegesen kézzel (többek között bicskával) faragó, pipakészítőket. Akár üzletileg, akár hobbiból készíti őket.
A cél, hogy tanuljunk egymástól.
Én faragókésekkel készítettem, illetve az alját ráspollyal kerekítettem le. https://drive.google.com/folderview?id=1-EGnyxPXT1qDHPB5x9xcfHpBR1WM6i9m
Az lenne a kérdésem, hogy színezésre, és a fa tartósítására mit szoktak használni?
U.i. a fej Jean Calvin ábrázolná, és az oldalról vásároltam az alapanyagot
Végül magam készítettem a pácot is a színezésre. Az interneten olvastam, hogyan lehet zöld dióból, meg diólevélből pácot készíteni. A kifőzött páclével két rétegben kezeltem, miután a pipafejet felcsiszoltam (kézzel, egyre finomabb smirglit használba, egészen 800as papírig). Miután a pác megszáradt, a finom papírral ismét átmentem rajta, majd dióbelet ruhába törve, az olajjal kentem át a felületet, így kaptam meg a végleges verziót.
Karnauba viasszal szoktuk felpolírozni. Tartósít is, meg szép is.
Beszerzési helyek:
https://www.argep.hu/main.aspx?suche=karnauba%20viasz
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2133309933383399&set=a.191374157...
Mindhárom pipa fej Tunéziából származó olíva fából készült. baloldali egy szarvas fejet ábrázol, és Magyar akácfából van a szára. A középső egy szatírfejet ábrázol, és ha jól tudom akril a szára , a jobb oldali is egy szatír fej, Magyar akácfából készült szárral.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2216894868358238&set=a.191374157...
Körtefából faragott pipám, mely valamiért (nem tudatosan készült), Sztálinra hasonlít. A szára Magyar akácfából készült.