Érdemes-e alkoholban úgyszólva kiáztatni a pipaszárat?
A válaszokat előre is köszönöm.
Nagyker árak, közösség, tiszta forrás
Érdemes-e alkoholban úgyszólva kiáztatni a pipaszárat?
A válaszokat előre is köszönöm.
Kérdésedre válaszolva: nem. Az alkohol két pipámat tett tönkre, matt lett és elszíneződött, ezért nem javasolom.
Helyette: pipatisztítót bemártva alkoholba és a füstjáratot így tisztítva eredményt lehet elérni.
üdv Tamás api
Sajnos balgaságomra nem vártam meg a jó tanácsot s már elöző este beletettem egy kisüveg jó fajta 52-fokos házi barack pálinkába nos akövetkezmények a következők: a pipaszár halvány barna színű lett a mély berna vagy inkább
fekete hejett s áttvette a barack illatát. :(
Senki ne probálj ki mert egy csunya pipaszáral s lelkiismeret fúrdalással lessz csak gazdagabb!!!
Hát... milyen e-mail címre írhatok neked privátot?
Az e-mail címet töröltem innen. Köszi! :-)
Vackor
Köszönöm a segítséget s az értékes hozzà szólást.
Ebinit (vulcanit) pipaszárat semmiképpen se áztasd alkohollal, mert oxidálja, randa lesz és büdös. Csak akril szárat tisztíts így, azt is csak belülről. Kapható a DeniClean-nek pipatisztító folyadékja, az jó ebonithoz. Persze csak belülről, cicafarokkal. Egyébként a Corega műfogsortisztító folyadékot sokan ajánlják a pipaszár tisztításához is. Na abba beáztathatod pár órára! Kap egy kis mentolos illatot, de hamar elillan már az első tömet elején.
Kívülről polírozni kell. Ehez pipaszár polírozó krémet a legyeszerűbb használni. Annak híját filckoronggal legalább 800-as finomságú bórkarbid paszta, majd karnauba viasz.
A tajtékpipa tisztítása némi óvatosságot igényel. Nem szabad áztatni, csak alkohollal átitatott törlőkendővel áttörölgetni. Vigyázni kell amikor a karimát törölgeted, hogy ne kend szét a maszatot a pipa külső részén!
Ügyelni kell a gondos szárításra, mert a tajtékkő nem tudja úgy kidolgozni a nedvességet, mint a gyökér. A gondos szárítás egyébként a mindennapi használatra is igaz, gondosan ki kell törölgetni minden menet után! Sokkal gondosabban, mint a gyökérpipákat!
Kipróbáltam a Corega-Tabs műfogsortisztító tablettát a pipaszárhoz.Beáztattam úgy 4-5 órára az elszíneződött ebonitot,majd szárazra töröltem közönséges konyhai papírtörlővel.Rengeteg szennyeződést lehozott már egy kissé erőteljesebb dörzsöléssel is,majd hagytam megszáradni.A továbbiakban 320-as,majd annál is finomabb (p1200) dörzspapírral folytattam,de az utóbbi már csak a karcolások eltűntetésére szolgált.Aztán elő a Dremelt és a pasztát a filckoronggal és hajrá!A végén karnauba-viasz,és a szár majdnem szebb,mint új korában.Ajánlom mindenkinek,mert feleannyi munka van vele,mint tabletta nélkül.
én is szeretnék végezni egy őszi nagytakarítást a pipáimon, (tajték betétes pipám is van). Ki mit ajánl? Hogyan és mivel? Maró-fúró készletem az nincs.
Gyökérpipához megfelelő a 120-as, 240-es smirgli, pipatömő fára csavarva. A tajtékpipa, illetve a pipaszár tisztítását lásd fentebb.
kapargatással szabad a tejték betétet tisztítani? ha igen mivel és mennyire? Köszönöm a válaszokat.
Nem jó neki ha kapargatod. Ha másként nem boldogulsz, fogkefe és karcmentes súrolószer, kevés, nagyon kevés nedvességgel. Utána alaposan szárítani!!!
Nem fogkrém, mert átveszi a pipa az illatát, amit még jól bele is dörzsölsz :-P
Igazából az alkoholos papírtörlőnek nagyjából elégnek is kellene lennie. Az időszakos nagytakarítás, a használat intenzitásától függően, nagyjából havonta indokolt. Minél gyakrabban kerül sorra a pipa, annál sűrűbben.